سلام دوست عزیز خوش آمدید

آیا سونا برای سلامتی مفید است؟

درحالی که حمام یا حمام ترک (حمام بخار مرطوب) از جنوب اروپا آمده است، سونا یا حمام گرم و خشک از اروپای شمالی می آید. اگر سونا در فرانسه رایح است دلیلش یک سنت جهانی و قدیمی است. برای بهره بردن از یک سونای امن و سالم، باید یک سری از عوارض جانبی و یک سری از فواید سونا را در خاطر داشته باشید.

فواید سونا

علی رغم ترشحات غیرقابل اغماض غدد درون ریز و واکنش های فوری و سریعی که سیستم قلب و عروق (گرما جریان خون را بیشتر کرده، ضربان قلب را بالا می برد) از خود نشان می دهند، سونا عموماً برای همۀ سنین، از خردسال تا بزرگسال قابل تحمل است. طبق تحقیقات بیشمار علمی، سونای منظم برای سلامتی خطری ندارد، حتی بالعکس شستشو و پاک شدن، آرامش و آسایش را برای شخص به ارمغان می آورد، به علاوه سیستم دفاعی طبیعی بدن را نیز تقویت می کند، خصوصاً این که برای مبارزه با استرس و بیماری ها، سیستم گردش خون را به حرکت می اندازد وپوست را نیز تقویت می کند.

سونای منظم در دراز مدت، تأثیرات خاصی دارد:

برخلاف آنچه که تصور می شود، سونا برای کنترل تنفس کسانی که مبتلا به فشارخون هستند و همچنین توان بخشی و دوره نقاهت بعد از سکتۀ قلبی مفید است؛

سونا همچنین می تواند برای بیماران مبتلا به آسم وبرونشیت مزمن نیز مفید باشد؛

سونا برای رماتیسم های التهابی (آرتروز، پلی آرتروئید رماتوئید)، دردهای مفصلی، کشیدگی ماهیچه ها و فیبرومیلاژیا نیز اثر بخش است؛

در بعضی موارد عفونت های پوستی مانند پسوریازیس نیز، سونا مؤثر و درمانگر است. (سونا از خشک شدن پوست جلوگیری می کند). درعوض ممکن است عرق کردن برخی موارد اگزما یا درماتیت آتوپیک (درماتيت آتوپيك عبارت است از يك بيماري التهابي مزمن پوست كه غالباً با ساير بيماريهاي آلرژيك مثل آسم يا تب يونجه كه دستگاه تنفسي را درگير ميكنند همراه است) را تشدید کند.

عوارض جانبی سونا کدامند؟

سونا برای افراد مبتلا به این بیماری ها می تواند خطرناک باشد: آنژین ناپایدار، سکتۀ قلبی وتنگی شدید دریچه آئورت. در بسیاری از موارد، در بیماری عروق کرنر، به شرطی که شرایط بیماری ثابت باشد، و در بیماری نکروز میوکارد، در شرایطی که بیماری کهنه باشد، سونا بی خطر است.

به ندرت پیش می آید که شخصی (بدون مصرف مشروبات الکلی) در طول مدت سونا با سکتۀ قلبی یا مرگ آنی مواجه شود. با اینحال به غیر از بیماری های شناخته شدۀ شدید ( مثل سرطان، بلافاصله بعد از انفارکتوس میوکارد، یا عفونت های شدید مانند سرماخوردگی یا برونشیت) بیشتر مردم عادی می توانند بدون هیچ خطری به سونا روی آورند و از فواید آن بهره مند شوند. به خاطر داشته باشید که مصرف برخی داروها مانندداروهای فشارخون قبل از ورود به سونا ممکن است عوارض جانبی جدی برای فرد به همراه داشته باشد.

مصرف الکل قبل از سونا اکیداً ممنوع

مصرف مشروبات الکلی از بدترین دشمنانی است که می تواند وجود داشته باشد، چرا که افت فشار خون را تشدید می کند و باعث بروز مشکلاتی نظیر اختلال در ضربان قلب و درنتیجه ایست قلبی می شود. بنابراین ممنوعیت نوشیدن الکل از ابتدایی ترین و اصلی ترین موارد قبل از ورود به سونا است!

آیا سونا لاغر میکند؟

برخلاف تصورات عامه، سونا رفتن منظم باعث لاغری نمی شود. این درست است که استفاده از سونا آب بدن را ( و نه چربی را) به شکل عرق کاهش می دهد، اما این مایعات از دست رفته سریعاً با نوشیدن آب دوباره جذب بدن می شوند.:: موضوعات مرتبط: پزشکی 2
نويسنده : یه دوست


در خواستگاری ، دوچشم دارید دو چشم دیگر هم قرض کنید !

اگر دختر یا پسر به اصطلاح دم بخت هستید که تا کنون به خواستگاری نرفته اید ، یا به تازگی میخواهد برای شما خواستگاری بیاید لطفا" به چند توصیه ای که در این خصوص نوشته شده دقت کنید....

چگونه خواستگاری شروع می شود

در گذشته، ازدواج های سنتی براساس صلاح دید بزرگان فامیل صورت می گرفت. ولی امروزه جوانان در چنان مرحله ای از بینش قرار گرفته اند که دیگر در مقابل تصمیمات یک طرفه والدین شان ساکت نمیشینند. اینان خواسته هایی دارند که گاهی با خواستگاری سنتی، هم خوانی ندارد. از آن گذشته، تغییرات اجتماعی، مثل ادامه تحصیلات، تفاوت های فکری، رشد فرهنگی و امثالهم، امکان خواستگاری سنتی را لااقل در شهرها کم تر کرده است.

بنابر این گرچه شروع یک زندگی می تواند از طریق خواستگاری باشد، ولی لازم است که طالبین ازدواج، پس از خواستگاری سنتی و آشنایی با یکدیگر، حداقل از نقطه نظرها، عقاید و تفکرات یکدیگر باخبر شوند. نشست و برخاست، گفتگو و تامل در رفتار و کردار یکدیگر، جوانان را قادر می سازد که در صورت عدم تفاهم، از ادامه معاشرت، پیش از آنکه عوامل عاطفی به وجود آید، جلوگیری نمایند.

در سال های اخیر بیشترین ازدواج ها به صورتی است که دختر و پسر قبلاً با هم آشنا شده اند و یکدیگر را دیده اند و سپس به خواستگاری رفته اند و احتمالاً پس از مذاکره اولیه نامزد شده اند؛ یعنی از این به بعد، شناسایی بیشتر و دقیق تر از یکدیگر را شروع کرده اند.

توصیه هایی که به زوج های جوانی که در شروع اشنایی هستند می توانم بکنم، این است که سعی کنید به جای اینکه به امور تشریفاتی و ظاهری این دوران، مثل: گل آوردن، هدیه خریدن، حرف های شیرین و با محبت زدن، شیک پوشی یا خوش لباسی و خلاصه، آراستگی های ظاهری طرف، که سهم کمتری در پایه ریزی ازدواج و زناشویی تان دارند توجه کنید، بیشتر به طرز تفکر، هدف ها، آرا و عقاید طرف مقابل توجه نمایید که پایه و اساس، و تفاهم زندگی آینده شما را این عوامل تعیین می کنند.

همان طور که همیشه بزرگترها توصیه میکنند،در خواستگاری اگر دو چشم دارید، دو چشم دیگر هم قرض کنید و همه چیز را در زیر «ذره بین شناخت» بگذارید تا بتوانید « خود واقعی اش» را بشناسید. چون بعد از ازدواج، شما با این «خود واقعی» زندگی می کنید؛ نه با گل آوردن و هدیه خریدن و... آراستگی دوره نامزدی!

اجازه ندهید « خواستن » و مورد « تأیید » قرار گرفتن، فرصت اندیشه و آینده نگری را از شما بگیرد. رویایی فکر نکنید؛ زندگی زناشویی سخت و پیچیده است. تا زمانی که زوج مورد اطمنیان خود را پیدا نکرده اید، ازدواج نکنید. ازدواج نکردن و یک عمر تنها ماندن، هزاران بار آسان تر از ازدواج ناموفق، و به وجود آوردن چند بچه ناخوشبخت است. دقت و تامل را با « وسواس » در انتخاب خواستگار یا دختر مورد علاقه خود اشتباه نگیرید؛ اولی لازم، ولی دومی غیرضروری است.

ملاک انتخاب را تماماً روی ظاهر افراد نگذارید که نتایج خوبی در بر ندارد. سیرت زیبا، تفکر صحیح و... بر آراستگی ظاهری ترجیح دارد. هرگز دختری را فقط به خاطر « زیبایی » اش انتخاب نکنید. هرگز مردی را فقط به خاطر قد و بالا و زلف آشفته اش انتخاب نکنید. صدور فرمان این گونه انتخاب ها از ناحیه ستاد فرماندهی عقل و اندیشه نیست! وقتی تو صندلی راحت اتومبیل شیک خواستگارتان لم داده اید! به جای این که با کبر و افاده، به اطراف چشم بیندازید، از خود بپرسید: «پول این اتومبیل را چه کسی پرداخته است؟ پدر پولدار خواستگارتان، یا خود خواستگارتان با دسترنج خود؟ »

اگر خوب به این نکات مهم و برجسته توجه کردید، آن گاه است که سر عقل آمده اید و خواستگار بدون ماشین اما هدفمند خود را ندیده نمی گیرید و در گزینش او، قادرید تا دست به انتخاب اصلح بزنید.

داشتن شغل ثابت و مناسب، اولین امتیاز یک خواستگار است. اگر مسکن هم داشت، چه بهتر! ولی نداشتن مسکن و اتومبیل، به شرط داشتن شغل ثابت و آتیه دار، از ارزش و اعتبار یک خواستگار نمی کاهد. جوانی که هدف دارد به همه چیز از جمله، مسکن خوب و اتومبیل و سایر مایحتاج می رسد. به ثروت پدر زن آینده تان فکر نکنید که اگر همسر آینده شما قابلیت های لازم را داشته باشد شما را به همه جا می رساند.

تکرار می کنم، تا زمانی که به قابلیت های طرف مقابل تان از هر جهت اطمینان پیدا نکرده اید، تا زمانی که به توانایی های او واقف نشده اید، جلوی احساس خود را بگیرید و اجازه ندهید عواطف و هیجانات قبل از ازدواج، مانع دیدن واقعیت ها شوند. پس از این که از هر نظر اطمینان شما کاملاً جلب شد، آن گاه عنان احساس را با احتیاط و نه افسار گسیخته رها سازید تا خود سیر طبیعی خویش را طی کند. اگر پس از مدتی معاشرت، متوجه شدید که از نظر عاطفی هم به طرف مقابل تمایل دارید، آن گاه می توانید قرار و مدار ازدواج را با خیال راحت بگذارید.

در هر صورت یادتان باشد که عجله نکنید و به توصیه دیگران و مخصوصاً پافشاری آن ها وقعی ننهید. اگر تردیدهایی دارید، اشکالی ندارد که با محرم رازی که حتماً باید از شما تجربه بیشتری داشته باشد، ضمیر دل و ندای باطن تان را در میان بگذارید؛ یا با مشاوری کارکشته و با تجربه، به شور و مشورت بنشینید؛ ولی مشاوره با افراد با تجربه، با وسواسی فکر کردن و بیش از حد «کمال گرا» بودن فرق دارد. کمال مطلق و وجود بی عیب و نقص، در هیچ جایی پیدا نمی شود. مگر نشنیده اید که می گویند: «گل بی خار، خداست»! پس بیشتر به واقعیت ها بیندیشید که زندگی هیچ کس کامل نیست.

پس از اینکه این مرحله را پشت سر گذاشتید، حال میتوانید به خواستگاریتان رسمیت بیشتری بدهید.:: موضوعات مرتبط: خواستگاری ، ازدواج ، حرفهاي قبل و بعد از ازدواج!!!، موضوعات جالب، نكات مهم، مجله خانواده
نويسنده : یه دوست


سرعت گیرهای جالب و باحال

سرعت گیرهای جالب و باحال

 

کنترل سرعت ماشین ها در کانادا به این گونه است. فکر می کنید چقدر این شیوه موثر باشد؟

شما را نمی دانم اما این حقیقا سبب می شود من سرعتم را کم کنم!مردم نه تنها سرعت خود را کاهش می دهند بلکه سعی می کنند در چاله هم نیفتند.این شیوه کنترل سرعتی است که در حال حاضر در کانادا استفاده می شود و از دوربین های کنترل سرعت، تفنگ های رادار، افسرهای پلیس و … ارزانتر است.بسیار هوشمندانه است، مخصوصا وقتی آنها هر روز جابه جا می شوند. جالب نیست؟

 :: موضوعات مرتبط: موضوعات جالب
نويسنده : یه دوست


حدس بزنید اینجا کجاست ؟!

 حدس بزنید اینجا کجاست ؟!

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

بقیه عکسها در ادامه مطلب:: موضوعات مرتبط: دانشگاه ها
نويسنده : یه دوست


مجله کلیک

.:: نسل جدید مشاوره املاک در ایران ::.

.:: به دست آوردن IP خودتان از طریق CMD ::.

.:: نسل جدید مشاوره املاک در ایران ::.

.:: غیرفعال کردن اتوماتیک پد لمسی در لپتاپ به هنگام تایپ کردن ::.

.:: ورود به درایو C به روشی دیگر ::.

.:: رفع اختلالات ویندوز با روشی جدید و کارآمد ::.

.:: ورود به Gmail با چند حساب کاربری به صورت همزمان ::.

.:: تشخیص Invisible بودن افراد در پیام‌رسان Google Talk و Gmail Chat ::.

.:: دسترسی سریع به یاهو مسنجر با استفاده از کلید ترکیبی کیبورد ::.

.:: فعال کردن یک امکان جالب در نرم افزار Yahoo Messenger ::.

.:: اسکن فایل ها بر روی 42 آنتی ویروس به شکل همزمان ::.

.:: دو ترفند کوچک پیرامون گرفتن عکس در گوشی iPhone ::.

.:: بازگردانی سرعت بالای گوشی موبایل ::.

.:: کپی کردن متن به وسیله ماوس در محیط DOS ::.

.:: 6 راهکار برای تهویه مطبوع کیس کامپیوتر ::.

.:: به دست آوردن IP خودتان از طریق CMD ::.

((برای هر یک از موضوعات ادامه مطلب را بخوانید)):: موضوعات مرتبط: نكات مهم
نويسنده : یه دوست


طــــلا

 
طــــلا

از اکتشاف، استخراج، فرآوری، استحصال و استفاده از آن به روایت تصویر


طلا از واژه Jval در زبان سانسكریت، gold در آنگلوساكسون، geolo در انگلیسی قدیم و aurum در لاتین گرفته شده كه همگی به معنای طلا (زرد) می باشند. طلا فلزی زرد رنگ با نماد Au، وزن مخصوص بالا (19gr/cm332)، جرم اتمی 967/196 و عدد اتمی 79 است. این عنصر دارای سختی 5/2 تا 3، نرم، براق،‌ قابل انعطاف، چكش خوار، شكل پذیر، دارای شکست دندانه ای است. طلای خالص معمولاً حاوی 8 تا 10% نقره و گاهی بیشتر است. با افزایش نقره، رنگ سفید تری ایجاد شده و وزن مخصوص نیز كمتر می‌شود. طلا جزء گروه عناصر آزاد، طبیعی و خالص بوده و فراوانی آن در پوسته زمین در حدود 7-10 × 4 می باشد. طلا پراكندگی بسیار گسترده‌ای دارد. معمولاً در رگه‌های كوارتزدار در سنگ‌های دگرگونی و اسلیتی و یا در ماسه‌ها و آبرفت‌هایی كه از تجزیه سنگ‌های دیگر حاصل می‌شود، وجود دارد. طلا معمولاً به نمونه‌های فلزی دیگر مانند پیریت طلادار وابسته است. طلا نقش خود را به عنوان ذخیره پولی در هر سطحی حفظ كرده است و بانك های مركزی ملل مختلف آن را به عنوان ذخیره پولی نگهداری می كنند.

طلا پس از اکتشاف، جهت استخراج، فرآوری و استحصال از سنگ معدن و یا ماسه‌های طلادار روشهای مختلف و البته طاقت فرسایی را می طلبد که بگونه ای در تصاویر زیر بیان شده است ...

 

گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org

بقیه عکسها در ادامه مطلب:: موضوعات مرتبط: هنري و فرهنگي
نويسنده : یه دوست


<< آرایش پاکستانی >>

<< آرایش پاکستانی >>

 

http://www.seemorgh.com/DesktopModules/iContent2/Files/104981.jpg

 

دیدن این تصاویر می توانید در هماهنگ کردن رنگهای سایه و نوع آرایش و میکاپ به شما کمک کند تا تطبیق چگونگی رنگها را در آرایش چهره تا حدودی بیابید...

  بقیه عکس ها در ادامه مطلب:: موضوعات مرتبط: هنري و فرهنگي، آرایشی و بهداشتی
نويسنده : یه دوست


برای تقويت موهايمان چه بخوريم ؟
برای تقويت موهايمان چه بخوريم ؟

 

برای تقويت موهايمان چه بخوريم ؟ | www.birdana.com


نويسنده : یه دوست


پیشگیری از بارداری در مردان
 پیشگیری از بارداری در مردان

 

پیشگیری از بارداری در مردان  | www.birdana.com:: موضوعات مرتبط: پزشکی 2
نويسنده : یه دوست


آموزش واقعی کوچک کردن شکم در 6 هفته !
آموزش واقعی کوچک کردن شکم در 6 هفته !

 

آموزش واقعی کوچک کردن شکم در 6 هفته ! | www.birdana.com:: موضوعات مرتبط: پزشکی 2
نويسنده : یه دوست


راههای اساسی برای کاهش بوی عرق
راههای اساسی برای کاهش بوی عرق

 

راههای اساسی برای کاهش بوی عرق | www.birdana.com:: موضوعات مرتبط: پزشکی 2
نويسنده : یه دوست


4 علامت خطرناک در زمان قاعدگی – مخصوص خانوم ها
 4 علامت خطرناک در زمان قاعدگی – مخصوص خانوم ها

4 علامت خطرناک در زمان قاعدگی   مخصوص خانوم ها | www.birdana.com:: موضوعات مرتبط: پزشکی 2
نويسنده : یه دوست


لحظه تاريخي تولد يک دلفين کوچولو
لحظه تاريخي تولد يک دلفين کوچولو

گروه اینترنتی قلب من:: موضوعات مرتبط: حیوانات , پرندگان و حشرات
نويسنده : یه دوست


آپارتمان ملکه

آپارتمان ملکه

به ادامه مطلب بورید


نويسنده : یه دوست


عمارت شاه

عمارت شاه

ادامه مطلب بروید:: موضوعات مرتبط: تاریخی
نويسنده : یه دوست


دیدنی های کاخ ورسای

دیدنی های کاخ ورسای

ادامه مطلب بروید

 :: موضوعات مرتبط: تاریخی
نويسنده : یه دوست


به هنگام خواب چه لباسی بپوشیم ؟

به هنگام خواب چه لباسی بپوشیم ؟

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org:: موضوعات مرتبط: مجله خانواده
نويسنده : یه دوست


برداشت توت فرنگی از باغات بهنمیر بابلسر، شهر زیبای توت فرنگی در مازندران

برداشت توت فرنگی از باغات بهنمیر بابلسر، شهر زیبای توت فرنگی در مازندران و طبیعت زیبای آن

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

بقیه عکس ها در ادامه مطلب:: موضوعات مرتبط: دامداری،کشاورزی
نويسنده : یه دوست


لباس فارغ التحصیلی

****************************************

لباس فارغ التحصیلی توی کل جهان این شکلیه . اما تا حالا به این فکر کردین که چرا این شکلیه و اصلاً فلسفه وجودش چیه؟!!! هنگامی كه از شما سوال می‎شود كه این لباس و كلاه چیست؟ چه پاسخی دارید که بدهید؟! احتمالاً خواهید گفت نمی دانم !!!! اما اگر این سوال را از یك اروپایی یا ژاپنی و یا حتی آمریكایی بپرسند خواهند گفت :

ما به احترام «آوی سنّا Avicenna» (ابن سینا) پدر علم جهان این لباس را به صورت نمادین می‎پوشیم!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟!
بله یك نمونه دیگر از ارزشهای ایرانی كه خود ما آنرا نمی‎شناسیم ردای فارغ التحصیلی است!!
آنها به احترام «آوی سنّا» كه همان «ابن سینا»ی ماست كه لباس بلند رِدا گونه می پوشیده، این لباس را تن دانشمندان خود می‎كنند. آن كلاه هم نشانه همان دَستار است (کمی فانتزی شده) و منگوله آن نمادی از گوشه دستار خراسانی كه ما ایرانی ها در قدیم از گوشه دَستار آویزان می‎كردیم و به دوش می‎انداختیم.. در اروپا و آمریكا علامت یك آدم برجسته و دانش آموخته را لباس و كلاه ابن سینا می گذارند، ولی ما خودمان نمی‎دانیم !!
باید افسوس بخوریم که نمیدونستیم!!!نه؟؟؟:: موضوعات مرتبط: موضوعات جالب
نويسنده : یه دوست


دشمنان زندگی زناشویی از دیدگاه روانشناسان

دشمنان زندگی زناشویی از دیدگاه روانشناسان

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org:: موضوعات مرتبط: پزشکی 2
نويسنده : یه دوست


.:: پنج توصیه عجیب پزشكی ::.

.:: پنج توصیه عجیب پزشكی ::.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

شاید باور نکنید اما شما همیشه یک پزشک همراه خود دارید که آماده پاسخ به نیازهای پزشکی‌تان است. این پزشک، روان شماست. 5 توصیه عجیب در ادامه مطلب را بخوانید تا باورتان شود.

.:: 10 پنجره به سوی پیشگیری، کنترل و درمان دیابت ::.

.:: بالاخره کره بخوریم یا نخوریم؟ ::.

.:: بی‌خـوابـی؛ 5 علت و 10 راه حل ! ::.

.:: ناخنها درباره سلامت بدن چه میگویند ؟ ::.

.:: از شر تیرگی دور چشمانتان خلاص شوید! ::.

.:: ۱۵ نشانه سرطان را بشناسید ::.

.:: ۱۱ دوست پوست  ::.

.:: بخار آب؛ ارزانترین ماسک زیبائی ::.

.:: لباس مناسب نوزاد در هوای گرم ::.

.:: فواید سبزی های موجود در سبزی خوردن ::.

.:: زردآلو و خواص مفید آن ::.

.:: بخاطر این 7 دلیل نوشابه نخورید! ::.:: موضوعات مرتبط: پزشکی
نويسنده : یه دوست


کورش بزرگ
از کسانیکه از من مـتنفرند سپاس. ، آنها مرا قویتر میکنند
از کسانیکه مرا دوست دارند ممنونم،آنان قلب مرا بزرگتر میکنند.

ازکسانیکه مرا ترک می کنند متشکرم،آنان بمن می آموزند که هیچ چیز تا ابد ماندنی نیست

از کسانیکه با من مـــــی مانند سپاسگزارم، آنان به من معنای دوست واقعی را نشان می دهند ..

کورش بزرگ


:: موضوعات مرتبط: جملات بسیار زیبا و خواندنی...، جمله های زیبا
نويسنده : یه دوست


حکایت شیری که عاشق آهو شد
حکایت شیری که عاشق آهو شد
شير نري دلباخته‏ي آهوي ماده شد.
شير نگران معشوق بود و مي‏ترسيد بوسيله‏ي حيوانات ديگر دريده شود.
از دور مواظبش بود…
پس چشم از آهو برنداشت تا يك بار كه از دور او را مي نگريست،
شيري را ديد كه به آهو حمله كرد. فوري از جا پريد و جلو آمد.
ديد ماده شيري است. چقدر زيبا بود، گردني مانند مخمل سرخ و بدني زيبا و طناز داشت.
با خود گفت: حتما گرسنه است. همان جا ايستاد و مجذوب زيبايي ماده شير شد.
و هرگز نديد و هرگز نفهميد که آهو خورده شد…


:: موضوعات مرتبط: داستان و حکایت
نويسنده : یه دوست


طبیعت

نويسنده : یه دوست


یاد بگیرید که سخت نگیرید و از زندگی لذت ببرید
یاد بگیرید که سخت نگیرید و از زندگی لذت ببرید
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

ادامه مطلب را بخوانید:: موضوعات مرتبط: مجله خانواده
نويسنده : یه دوست


گل
نويسنده : یه دوست


نقاشی های دیجیتالی زیبا و دیدنی
نقاشی های دیجیتالی زیبا و دیدنی:: موضوعات مرتبط: نقاشی، عکسهای هنری و فانتزی
نويسنده : یه دوست


نقاشی های زیبا با مداد
نقاشی های زیبا با مداد:: موضوعات مرتبط: نقاشی
نويسنده : یه دوست


نقاشی های زیبای استادادن ایرانی
نقاشی های زیبای استادان ایرانی :: موضوعات مرتبط: نقاشی
نويسنده : یه دوست


عکس های فانتزی
عکس های فانتزی:: موضوعات مرتبط: عکسهای هنری و فانتزی
نويسنده : یه دوست


عکس های زیبای هنری

عکس های زیبای هنری:: موضوعات مرتبط: عکسهای هنری و فانتزی
نويسنده : یه دوست


نقاشی های مینیاتوری زیبا

نقاشی های مینیاتوری زیبا:: موضوعات مرتبط: نقاشی
نويسنده : یه دوست


عکس طبیعت
نويسنده : یه دوست


شادی...

شادی امروزم را به خاطر نادانی دیروزم از دست دادم،

خداوندا نادانی امروزم را بگیر تا شادی فردایم را از دست ندهم...

نوشته توسط عزیزترین دوستم

 :: موضوعات مرتبط: نوشته های دوست
نويسنده : یه دوست


ویتامینی‌ برای تمام فصول
ویتامینی‌ برای تمام فصول

ویتامینی‌ برای تمام فصول

 

ادامه مطلب را بخوانيد:: موضوعات مرتبط: پزشکی
نويسنده : یه دوست


همه سرشار از ویتامین
همه سرشار از ویتامین

همه سرشار از ویتامین

 

موضوعات در ادامه مطلب:: موضوعات مرتبط: پزشکی
نويسنده : یه دوست


"ویتامین D را در زمستان فراموش نکنید"
"ویتامین D را در زمستان فراموش نکنید"

"ویتامین D را در زمستان فراموش نکنید"

ادامه مطلب را بخوانيد

:: موضوعات مرتبط: پزشکی
نويسنده : یه دوست


ویتامین‌ها و اختلالات جنسی
ویتامین‌ها و اختلالات جنسی

ویتامین‌ها و اختلالات جنسی

 

موضوعات در ادامه مطلب:: موضوعات مرتبط: پزشکی
نويسنده : یه دوست


ویتامین‌های عشق
ویتامین‌های عشق

ویتامین‌های عشق

موضوعات در ادامه مطلب:: موضوعات مرتبط: پزشکی
نويسنده : یه دوست


تصاویری از آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی
تصاویری از آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی

حماسه سرا و شاعر بزرگ ایران در طوس

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


آرامگاه حکیم ابوالقاسم حسن بن علی توسی معروف به فردوسی، بنایی است در توس در شمال مشهد که در سال ۱۳۱۳ هم‌زمان با آیین‌های هزاره فردوسی افتتاح شد. مجموعه فرهنگی باغ آرامگاه فردوسی در ۲۰ کیلومتری شمال شرقی شهر مشهد، در مسیری منشعب از راه عمومی مشهد به کلات نادری، نزدیک به شهر تاریخی طابران و بقعه تاریخی هارونیه قرار دارد. روستای پاژ زادگاه فردوسی که امروزه فاز نامیده می‌شود در ۲۸ کیلومتری شرق آرامگاه فردوسی قرار دارد.

بقيه عكس ها و متون در ادامه مطلب:: موضوعات مرتبط: هنري و فرهنگي
نويسنده : یه دوست


ماجرای آقای گاو !
ماجرای آقای گاو !

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

متن در ادامه مطلب:: موضوعات مرتبط: داستان و حکایت
نويسنده : یه دوست


شاهکارهای زیبا و جالبی از مجسمه های شنی
 شاهکارهای زیبا و جالبی از مجسمه های شنی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

بقيه عكس ها در ادامه مطلب:: موضوعات مرتبط: هنري و فرهنگي
نويسنده : یه دوست


پنج اصل ضروری و مهم در استفاده از اینترنت !
پنج اصل ضروری و مهم در استفاده از اینترنت !
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 ادامه مطلب را بخوانيد:: موضوعات مرتبط: نكات مهم
نويسنده : یه دوست


مشكلات شايع بارداري در زنان
مشكلات شايع بارداري در زنان

حدود 10 درصد زوجها در ايالات متحده كه در سنين باروري قرار دارند، مشكل بارداري دارند. حدود 30 درصد اين موارد به خاطر مشكل مرد است، 30 درصد ناشي از مشكل زن، و بقيه موارد غيرقابل توجه يا بر اثر مجموعي از عوامل موثر در هردو زوج است.
اگر بيش از يك سال مقاربت كنترل نشده داشته ايد (يا شش ماه اگر بالاي 35 سال داريد) بدون آن كه باردار شويد، به پزشك مراجعه كنيد. حدود 90 درصد از زوجها با مشكلات بارداري قابل درمان موفق هستند.

بقيه متون در ادامه مطلب:: موضوعات مرتبط: پزشکی
نويسنده : یه دوست


20 راه برای افزایش شادابی و طول عمر

20 راه برای افزایش شادابی و طول عمر

سرچشمه جوانی و شادابی چیست؟ گذر عمر امری اجتناب ناپذیر است. با این حال همه انسانها تمایل دارند که در این گذار ناگزیر زندگی همچنان سالم، شاداب و زیبا باقی بمانند. در ادامه این وبلاگ 20 مورد از روش های رسیدن به این خواسته معقول را به شما دوستان عزیز  تقدیم می کنیم.(بقيه موضوع را در ادامه مطلب را بخوانيد):: موضوعات مرتبط: پزشکی
نويسنده : یه دوست


تبدیل تهدیدها به فرصتها

تبدیل تهدیدها به فرصتها

گروه اینترنتی قلب من:: موضوعات مرتبط: موضوعات جالب، موضوعات خنده دار
نويسنده : یه دوست


مضرات کفش پاشنه بلند

مضرات کفش پاشنه بلند

گروه اینترنتی قلب من:: موضوعات مرتبط: پزشکی
نويسنده : یه دوست


از فست‌فودها کدام را انتخاب کنیم؟!
از فست‌فودها کدام را انتخاب کنیم؟

ادامه مطلب را بخوانيد:: موضوعات مرتبط: پزشکی
نويسنده : یه دوست


آیا میدانستید ؟ !

 آیا میدانستید ؟ !

قسمت (25)

دانستنی هایی جالب از کشورهای جهان

 

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

ادامه مطلب را بخوانید:: موضوعات مرتبط: آیا میدانید
نويسنده : یه دوست


پیری و ثروت
چه بخواي چه نخواي هرچه پير تر ميشي ثروتمندتر مي شي !! اينطور نيست؟
Did you know that you are getting wealthy as you get older!!!

Wealth!!
گروه اینترنتی قلب من

Silver in the Hair

نقره در سرGold in the Teet

طلا در دهان

Stones in the Kidneys

سنگ در کليه

Sugar in the Blood

قند در خون


Lead in the Feet

سرب در پا
Iron in the Arteries

آهن در رگها
And an inexhaustible supply of Natural Gas.


ومقدار بسيار فراوانی گاز طبيعیDid you ever think you are accumulating such wealth???


آيا هرگز گمان می کرديد شما يک چنين دارائی هائی را درخود جمع کرده


:: موضوعات مرتبط: موضوعات جالب، داستان و حکایت
نويسنده : یه دوست


دلم میخواست تو هم باشی
دلم میخواست تو هم باشی

 

galbeman yahoo group | گروه اینترنتی قلب من

لطفا ادامه مطلب را بخوانید:: موضوعات مرتبط: داستان و حکایت، شعر، عاشقانه
نويسنده : یه دوست


64=65?
شاید باور کردنش سخت باشه ولی طبق استدلالی که در این تصویر متحرک
توسط چینی ها بیان شده شصت و چهار مساویست با شصت و پنج !!!
گروه اینترنتی قلب من


:: موضوعات مرتبط: موضوعات جالب
نويسنده : یه دوست


دنیای زیبای حیوانات

دنیای زیبای حیوانات

 عکس ها در ادامه مطلب:: موضوعات مرتبط: حیوانات , پرندگان و حشرات
نويسنده : یه دوست


گذری به دنیای زیبای حیوانات و پرندگان

گذری به دنیای زیبای حیوانات و پرندگان

عکس ها در ادامه مطلب:: موضوعات مرتبط: حیوانات , پرندگان و حشرات
نويسنده : یه دوست


اگر قصد ازدواج دارید یا به تازگی ازدواج كرده‌اید...

اگر قصد ازدواج دارید یا به تازگی ازدواج كرده‌اید،
این ادامه مطلب را حتما بخوانید !:: موضوعات مرتبط: خواستگاری ، ازدواج ، حرفهاي قبل و بعد از ازدواج!!!
نويسنده : یه دوست


نشانه‌های پایان زندگی زناشویی

نشانه‌های پایان زندگی زناشویی

 

گروه اینترنتی قلب من | galbeman yahoo group

 

 ادامه مطلب را بخوانید:: موضوعات مرتبط: خواستگاری ، ازدواج ، حرفهاي قبل و بعد از ازدواج!!!، موضوعات جالب
نويسنده : یه دوست


غریبه آشنا
گروه اینترنی قلب من
آشناهای غریب همیشه زیادند
آشناهایی که میایند و میروند
آشناهایی که برای ما آشنایند
ولی ما برای آنها...
نمیدانم واقعا چرا و چگونه میشود
که همه روزی
آشنای غریب میشوند
یکی هست ولی نیست
یکی نیست ولی هست
یکی میگوید هستم ولی نیست
یکی میگوید نیستم ولی هست
و در پایان همه بودنها و نبودنها
تازه متوجه میشوی
که:
یکی بود هیشکی نبود
این است دردی که درمانش را نمیدانند
و ما هم نمیدانیم
که آن یکی که هست کیست
و آن هیچکس کجاست
کاش میشد یافت
کاش میشد شکستنی نبود
کاش میشد زیر بار این همه بودن و نبودن
خرد نشد
و ما همچنان هستیم
پس تو هم باش
باش که دیگر یکی تنها نباشد

نويسنده : یه دوست


هنرنمایی با مداد
هنرنمایی با مداد
گروه اینترنی قلب من
عکس هر در ادامه مطلب


:: موضوعات مرتبط: موضوعات جالب
نويسنده : یه دوست


زندگی را ، زندگی کن
گروه اینترنتی قلب من
شعاری برای زیستن
حرمت اعتبار خود را
هرگز در میدان مقایسه ی خویش با دیگران
مشکن
که ما هر یک یگانه ایم
.موجودی بی نظیر و بی تشابه
و آرمانهای خویش را
با مقیاس معیارهای دیگران
بنیاد مکن
تنها تو می دانی که « بهترین » در زندگانیت
.چگونه معنا می شود
از کنار آنچه که با قلب تو نزدیک است
آسان مگذر
بر آنها چنگ درانداز، آنچنان که
در زندگی خویش
که بی حضور آنان، زندگی مفهوم خود را
.از دست می دهد
با دم زدن در هوای گذشته
و نگرانی فرداهای نیامده
زندگی را مگذار که از لابلای انگشتانت فرو لغزد
.و آسان هدر شود
هر روز، همان روز را زندگی کن
.و بدین سان تمامی عمر را به کمال زیسته ای
و هر گز امید از کف مده
آنگاه که چیز دیگری
.برای دادن در کف داری
همه چیز در همان لحظه ای به پایان می رسد
.که قدمهای تو باز می ایستد
و هراسی به خود را مده
از پذیرفتن این حقیقت که
هنوز پله ای تا کمال فاصله باشد
تنها پیوند میان ما
.خط نازک همین فاصله است
،برخیز و بی هراس خطر کن
.در هر فرصتی بیاویز
«و هم بدینسان است که به مفهوم « شجاعت
.دست خواهی یافت
آنگاه که بگویی دیگر نخواهمش یافت
عشق را از زندگی خویش رانده ای
عشق چنان است که
هر چه بیشتر ارزانی داری
سرشارتر شود
و هر گاه که آن را تنگ در مشت گیری
آسان تر از کف رود
.پروازش ده تا که پایدار بماند
رؤیاهایت را فرومگذار
که بی آنان زندگانی را امیدی نیست
.و بی امید، زندگی را آهنگی نباشد
از روزهایت شتابان گذر مکن
که در التهاب این شتاب
نه تنها نقطه ی سرآغاز خویش
.که حتی سرمنزل مقصود را گم کنی
زندگی مسابقه نیست
زندگی یک سفر است
و تو آن مسافری باش
که در هر گامش
.ترنم خوش لحظه ها جاریست
از کتاب: بارانی باید تا که رنگین کمانی برآید


:: موضوعات مرتبط: شعر
نويسنده : یه دوست


ده پله به سوی زیبایی کامل صورت
ده پله به سوی زیبایی کامل صورت

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

ادامه مطلب را بخوانید:: موضوعات مرتبط: پزشکی
نويسنده : یه دوست


زیباترین و عظیم ترین پل های جهان
زیباترین و عظیم ترین پل های جهان

عکس ها در ادامه مطلب:: موضوعات مرتبط: مناظر دیدنی و زیبای طبیعت
نويسنده : یه دوست


فرصت ها را دریابیم ...

فرصت ها را دریابیم ...

وقت طلاست و زمان، گرانبهاترین گوهر عمر است؛ گرچه نیازهای آدمی بیشمار است
و بسیاری از فرصت ها در گذر زمان از دست می روند اما جسم و روح ما نیازهایی دارد
که با برآوردن آنها آرامش هر چه بیشتر را در زندگی به ارمغان می آورد.
فرصت ها را دریابیم و دریغ نکنیم از زمانهایی که چه زود می گذرند ...فرصتی برای دعا:: موضوعات مرتبط: جمله های زیبا
نويسنده : یه دوست


شعری از مریم حیدرزاده

بهانه

 
گروه اینترنتی قلب من | galbeman yahoo group

 
گفتی که به احترام دل باران باش

باران شدم و به روی گل باریدمگفتی که ببوس روی نیلوفر را

از عشق تو گونه های او بوسیدمگفتی که ستاره شو ، دلی روشن کن

من هم چو گل ستاره ها تابیدمگفتی که برای باغ دل پیچک باش

بر یاسمن نگاه تو پیچیدمگفتی که برای لحظه ای دریا شو

دریا شدم و تو را به ساحل دیدمگفتی که بیا و لحظه ای مجنون باش

مجنون شدم و ز دوریت نالیدمگفتی که شکوفه کن به فصل پاییز

گل دادم و با ترنّمت روییدمگفتی که بیا و از وفایت بگذر

از لهجه ی بی وفاییت رنجیدمگفتم که بهانه ات برایم کافیست

معنای لطیف عشق را فهمیدم


:: موضوعات مرتبط: شعر
نويسنده : یه دوست


وقتی کسی را دوست دارید...
وقتی کسی را دوست دارید...گروه اینترنتی قلب من

ادامه مطلب را بخوانید:: موضوعات مرتبط: عاشقانه
نويسنده : یه دوست


شعر - شهریار - خیالت از تو یک روتر
شعر - شهریار - خیالت از تو یک روتر
گروه اینترنتی قلب من

چو بستی در به روی من، به کوی صبر رو کردم
چو درمانم نبخشیدی، به درد خویش خو کردم

چرا رو در تو آرم من که خود را گم کنم درتو
به خود باز آمدم نقش تو در خود جستجو کردم

خیالت ساده دل تر بود و با ما از تو یک رو تر
من این ها هردو با آیینه ی دل روبرو کردم

فشردم با همه مستی به دل سنگ صبوری را
ز حال گریه ی پنهان حکایت با سبو کردم

فرود آی ای عزیز دل که من از نقش غیر تو
سرای دیده با اشک ندامت شستشو کردم

صفایی بود دیشب با خیالت خلوت ما را
ولی من باز پنهانی ترا هم ، آرزو کردم

ملول از ناله ی بلبل مباش ای باغبان رفتم
حلالم کن اگر وقتی گلی درغنچه بو کردم

تو با اغیار پیش چشم من می در سبو کردی
من از بیم شماتت گریه پنهان در گلو کردم

حراج عشق و تاراج جوانی، وحشت پیری
در این هنگامه من کاری که کردم یاد او کردم

از این پس "شهریارا" ما و از مردم رمیدن ها
که من پیوند خاطر با غزالی مشک مو کردم


:: موضوعات مرتبط: شعر
نويسنده : یه دوست


پیدا کردن شماره تلفن با استفاده از ماشین حساب

پیدا کردن شماره تلفن با استفاده از ماشین حساب

گروه اینترنتی قلب من

 
ادامه مطلب را بخوانید


:: موضوعات مرتبط: موضوعات جالب
نويسنده : یه دوست


مراحل خلق یک اثر هنری
مراحل خلق یک اثر هنری

گروه اینترنتی قلب من

بروید ادامه مطلب:: موضوعات مرتبط: هنرمندانی كه هنوز ناشناخته هستند !، نقاشی
نويسنده : یه دوست


عقدنامه ازدواج...
عقدنامه ازدواج را بدقت بخوانیدادامه مطلب را بخوانید:: موضوعات مرتبط: خواستگاری ، ازدواج ، حرفهاي قبل و بعد از ازدواج!!!، موضوعات جالب
نويسنده : یه دوست


مهندسی واقعی توسط یک حشره

مهندسی واقعی توسط یک حشره

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

(خیلی جالبه توصیه میکنم بروید ادامه مطلب را ببینید):: موضوعات مرتبط: موضوعات جالب
نويسنده : یه دوست


نقاشی های دیدنی و زیبا از "Bob Ross"

 نقاشی های دیدنی و زیبا از "Bob Ross"
 

باب نورمن راس را کمتر کسی است که نشناسد. او با شخصیت شکیبا و فروتن خود بعنوان آفریننده و اجراگر برنامه تلویزیونی"لذت نقاشی" که دوازده سال ادامه داشت معروف شد و مارک تجاری باب راس را برای کتابهای خود و وسایل هنری با موفقیت ایجاد کرد. وی زاده اورلاندو فلوریدا در امریکا بود. وی پس از ده سال کار در نیروی هوایی امریکا، به کار جنبی خود که نقاشی تجاری بود پرداخت و سبک عامه پسند موفقی را ارائه کرد که نقاشی رنگ خیس روی خیس بود. ناقدان سبک وی، به عدم توجه به جزییات، عدم توسعه و پیشرفت سبک و تخیلی بودن آن ایراد میگیرند.

هر چند که باب در سن ۵۲ سالگی در گذشت اما می توان تصور کرد که او با همان موهایی که مانند برگهای یک درخت بر سر او سایه انداخته، آرام و با همان صدای آرام، به فرشتگان تعلیم نقاشی می دهد! و بسیاری از نقاشان آماتور ایرانی به روح او به پاس خدماتش درود می فرستند.

نقاشی ها در ادامه مطلب:: موضوعات مرتبط: نقاشی
نويسنده : یه دوست


مجله پزشکی...

مجله پزشکی:

.:: درمان اورژانسی رفع احساس ترش کردن معده ::.

.:: با ورزش پوست خود را زیبا کنید ::.

.:: ۱۰ راهکار و توصیه به کارمندان پشت میز نشین ::.

.:: چرا موهایمان خیلی زود سفید می شود ؟! ::.

.:: دانستنی هایی برای مصرف پاستیل ::.

.:: مسکنی فوق العاده جهت سردردهای میگرنی ::.

.:: فواید مولتی ویتامین برای سلامت زنان ::.

.:: فواید باورنکردنی برای حبوبات ::.

.:: دیابتی ها، میوه را با پوست بخورند ::.

.:: کمتر بخورید تا 100 سال عمر کنید! ::.

.:: حساسیت دارید یا سرماخوردگی؟! ::.

.:: 25 ترفند برای لاغر شدن ::.

.:: سم سیانور در هسته میوه‌های نوبرانه ::.

.:: مزایای نوشیدن قهوه ::.

.:: از خوردن پیــاز غافل نشوید ::.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org:: موضوعات مرتبط: پزشکی
نويسنده : یه دوست


ایده ای جالب برای کاهش مصرف آب...
گروه اینترنتی قلب من
 
گروه اینترنتی قلب من
 
گروه اینترنتی قلب من
 
گروه اینترنتی قلب من
 
اگه زیاد آب مصرف کنید من می میرم....


:: موضوعات مرتبط: موضوعات جالب
نويسنده : یه دوست


اولین روز بارانی را به خاطر داری؟
اولین روز بارانی را به خاطر داری؟
نوشته از دکتر علی شریعتی(برای خواندن این نوشته ادامه مطلب بروید)


:: موضوعات مرتبط: داستان و حکایت
نويسنده : یه دوست


کشتی تایتانیک جدید
کشتی تایتانیک جدید

گروه اینترنتی قلب من | galbeman yahoo group

بقیه در ادامه مطلب:: موضوعات مرتبط: موضوعات جالب
نويسنده : یه دوست


توصیه های جالب از خورخه لوییس
توصیه های جالب از خورخه لوییس

در ادامه مطلب:: موضوعات مرتبط: موضوعات جالب، داستان و حکایت
نويسنده : یه دوست


زندگی...

زندگی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


شب آرامی بود

می روم در ایوان، تا بپرسم از خود

زندگی یعنی چه؟

مادرم سینی چایی در دست

گل لبخندی چید، هدیه اش داد به من
بقیه در ادامه مطلب..........................:: موضوعات مرتبط: شعر
نويسنده : یه دوست


منفعت مردن

گروه اینترنتی قلب من

منفعت مردن

روزي خوکي نزد گاو ماده مزرعه ميرود و با اندوه و ياس فراوان به گاو ميگويد : "ميتونم يک سوالي را ازت بپرسم ، اما خواهش ميکنم که رک و بي پرده پاسخم را بده . بهت قول ميدهم که از پاسخت ناراحت نشم . "
گاو با کمال حيرت مي گويد : خوب بپرس .
خوک : گرچه ميدانم که تو فقط به اهالي روستا شير ميدهي ولي مردم از گوشت تازه و پرچرب من همبرگر و سوسيس و کالباس درست ميکنند و خيلي هم لذت ميبرند . اما با اين وجود هيچکس از من تعريفي نمي کند و کسي مرا دوست ندارد. در عوض تورا همه دوست دارند. بهترين چراگاه ها و علوفه هاي تازه براي تو فراهم است اما من بايد تفاله و آشغالها را بخورم . دليل اين کم لطفي از طرف مردم چيست ؟
گاو با لبخندي پاسخ داد: علت علاقه مردم به من در آن است که من در حاليکه زنده ام نفعم به مردم ميرسد و نفع تو بعد از مرگت به مردم ميرسه.

گروه اینترنتی قلب من

نتيجه گيري:

بيائيد بگونه اي زندگي کنيم که ديگران وجودمان را احساس کنند. خير رساندن و شاد کردن مردم را مي بايد در وجودمان پرورش دهيم.:: موضوعات مرتبط: داستان و حکایت
نويسنده : یه دوست


طبیعت بهاری نمك آبرود
طبیعت بهاری نمك آبرود

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

بقیه در ادامه مطلب:: موضوعات مرتبط: مناظر دیدنی و زیبای طبیعت
نويسنده : یه دوست


آتشفشان ایسلند و سرگردانی مسافران اروپایی

آتشفشان ایسلند و سرگردانی مسافران اروپایی


ایسلند به خاطر شرایط جغرافیایی ویژه اش، آتشفشان های زیادی دارد. به گفته مسوولان اداره هواشناسی ایسلند، فوران اخیر کوه گریمسوتن ستونی از خاکستر به ارتفاع ۱۵ کیلومتر را به هوا فرستاده است. فوران آتشفشان در ایلسند موجب تعطیلی فرودگاه اصلی این کشور شده است. با گسترش پخش ذرات خاکستر یک آتشفشان در ایسلند بیش از دویست پرواز، عمدتا در اسکاتلند و ایرلند شمالی لغو شده اند. مرکز کنترل ترافیک هوایی اروپا نیز گفته این خاکسترها در پایان هفته به آسمان فرانسه و اسپانیا می رسند.

براساس پیش بینی های انجام شده خاکسترهای خارج شده از فعال ترین آتشفشان در ایسلند به سمت جنوب این کشور در حال گسترش است و روز پنج شنبه این خاکسترها به بخش هایی از شمال بریتانیا می رسند. این امر نگرانی ها را نسبت به اختلال در پروازها افزایش داده است. به دلیل وزش شدید باد، برای کارشناسان هوا شناسی پیش بینی این که که خاکستر آتشفشانی ایسلند در چه مسیری حرکت خواهد کرد مشکل است.

فوران آتشفشان گریمسوتن هم چنان ادامه دارد و حجم زیادی از خاکستر وارد جو شده است. اما اتحادیه اروپا می گوید که انتظار نمی رود اختلال در پروازها مانند سال گذشته باشد. فوران آتشفشان در سال گذشته به خاطر حجم بالای خاکستر پراکنده شده در جو، بزرگ ترین اختلال در ترافیک هوایی اروپا از زمان جنگ جهانی دوم را ایجاد کرد. در جریان این حادثه، حدود ده میلیون مسافر به خاطر لغو پروازهای فرودگاه های مختلف در اروپای غربی سرگردان شدند.

گروه اینترنتـی پرشین استار | www.Persian-Star.org:: موضوعات مرتبط: حوادث
نويسنده : یه دوست


وقتی جنگل هم عرصه هنرمندی شود ...
وقتی جنگل هم عرصه هنرمندی شود ...

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

بقیه در ادامه مطلب:: موضوعات مرتبط: موضوعات جالب
نويسنده : یه دوست


پل شیشه ای برفراز گراندکانیون آمریکا
پل شیشه ای برفراز گراندکانیون آمریکا

پل شیشه‌ای یا آسمان‌نورد گراندکانیون، Grand Canyon Skywalk یک جاذبه توریستی است. در 20 مارس 2007 کار آن به اتمام رسید و در 28 مارس برای بازدید عموم آماده شد. این پل بر فراز رود کلرادو، در لبه دره گراند کانیون ایالت آریزونای آمریکا قرار گرفته است. بومیان محلی منطقه مالکان اصلی این ساختمان هستند. این پل شکل نعل اسبی دارد و 1200 متر از سطح زمین فاصله دارد،‌ ارتفاعی که بلندترین آسمان‌خراش‌های دنیا را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. لبه آن 20 متر فاصله افقی از کناره زمین دارد. دیواره‌ها و کف آن از شیشه‌ای به ضخامت 10 سانتیمتر ساخته شده است.گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org
بقیه در ادامه مطلب:: موضوعات مرتبط: ساخت بنا،ساختمان،هتل،برج،پل و... در جهان
نويسنده : یه دوست


پرندگان بهشتی...
پرندگان بهشتی

به جذابترین گروه اینترنتی یاهو ملحق شوید | BestIranGroups

بقیه در ادامه مطلب:: موضوعات مرتبط: مناظر دیدنی و زیبای طبیعت
نويسنده : یه دوست


حیرت انگیزترین دیدنی های دنیا
 حیرت انگیزترین دیدنی های دنیا

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

بروید در ادامه مطلب:: موضوعات مرتبط: مناظر دیدنی و زیبای طبیعت
نويسنده : یه دوست


تزئینات...
تزئینات

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

بقیه تزئینات در ادامه مطلب:: موضوعات مرتبط: آشپزخانه و آشپزی
نويسنده : یه دوست


نقاشی هایی از طبیعت زیبا
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

بقیه در ادامه مطلب                               تقدیم به خانم هنرمند


نويسنده : یه دوست


فقط خواهرجونم

ورود« فقط خواهر گلم»


نويسنده : یه دوست


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

purchase vpn

بازی اندروید